Веласкес: Победата е напълно заслужена, срещу Лудогорец ще търсим класиране напред

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес заяви, че успехът с 3:1 над Ботев Враца е логичен развой на събитията, като направи детайлен разбор на представянето на своя тим в двете полувремена.

„Без съмнение победата е заслужена. През първото полувреме имахме ситуации да поведем, но ни липсваше повече ред в атаката. Често насищахме едни и същи зони и не използвахме правилно свободните пространства. Това, което създадохме, беше по-скоро плод на индивидуални качества, отколкото на колективна игра. Освен това, когато губехме топката, позволявахме на съперника да ни контраатакува и това водеше до допълнителна умора“, обясни испанецът.

По думите му, след почивката Левски е изглеждал значително по-добре организиран. „Второто полувреме бяхме по-добре подредени в атака. Получихме един неспасяем гол, но като цяло превъзхождахме Ботев Враца“, добави Веласкес.

Той подчерта, че правилното позициониране е в основата на всичко в играта на отбора. „Когато си добре подреден на терена, останалото идва по-лесно. Отношението и желанието на момчетата винаги са на високо ниво и затова съм горд с тях.“

Веласкес коментира и адаптацията на Хуан Переа и Армстронг Око-Флекс, които се разписаха в мача. „Не става въпрос само за головете. Те се адаптираха както на терена, така и извън него. Групата ни е фантастична и атмосферата е отлична.“

Наставникът разкри и кадрова новина: „Кристиан Макун получи мускулна травма на вчерашната тренировка и затова не беше в групата. Карл Фабиен се завърна в ритъм и след разговор с медицинския щаб решихме да бъде сред избраните.“

Относно предстоящия двубой с Лудогорец за Купата, Веласкес е категоричен: „Това е различен мач срещу много силен отбор. Ще се възстановим и ще пътуваме с желанието да изиграем добър мач и да се класираме напред. Знаем, че ще бъде трудно, но вярваме в нашите възможности.“

Related Posts

Хулио Веласкес: Левски работи по нови трансфери, има още позиции за подсилване

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 срещу Ботев Враца в третата проверка на „сините“ по време на лятната подготовка. Испанският специалист заяви, че тимът продължава да натрупва…

Левски стигна до късно равенство срещу Ботев Враца в Правец

Левски и Ботев Враца завършиха 1:1 в третата лятна контрола на столичния тим. Двубоят се проведе в Правец, където съставът на Хулио Веласкес провежда подготовката си за новия сезон. „Сините“…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *