Хулио Веласкес: Левски работи по нови трансфери, има още позиции за подсилване

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 срещу Ботев Враца в третата проверка на „сините“ по време на лятната подготовка. Испанският специалист заяви, че тимът продължава да натрупва игрови ритъм, а клубът работи активно по привличането на нови футболисти.

До този момент Левски привлече Давид Кусо, Рейналдо, Адриан Райчев и Алекс Сентейес. Очаква се селекцията на столичани да продължи, като според информации клубът проявява интерес към още играчи.

„Получихме още една възможност да натрупаме игрови минути и натоварване. Това беше важно след сериозните тренировки, които проведохме през последните дни“, заяви Веласкес след двубоя.

Наставникът коментира и тежките условия по време на мача заради високите температури.

„Не знам как ще бъде в Босна, но днес беше изключително горещо. Това е нормално за този период от годината. В никакъв случай обаче не може да бъде оправдание за нас“, каза треньорът.

Веласкес оцени положително включването на футболистите в контролата, въпреки че някои от тях са натрупали повече умора.

„Като цяло играчите се включват равностойно. Гашпер и Акрам бяха малко по-натоварени, но в момента нямаме голяма дълбочина на някои позиции. Това са реалностите. Вероятно при други обстоятелства щяхме да ги сменим в последните 20–30 минути. С Евертон Бала например подходихме по този начин“, обясни той.

Наставникът даде положителна оценка за новото попълнение Алекс Сентейес, който предстои да се присъедини към отбора.

„Когато всичко бъде финализирано, клубът ще го обяви официално. Той ще започне тренировъчен процес с нас. Това е интересно попълнение за нашето първенство. Ще увеличи конкуренцията, а освен това може да играе и в по-офанзивна роля“, каза Веласкес.

Испанецът вече мисли и за предстоящите европейски мачове, но подчерта, че най-важното за Левски е собственото представяне.

„Има време да говорим за Борац. Аз винаги започвам от нашата игра. Както срещу всеки съперник, ще направим анализ, а и те ще анализират нас“, добави треньорът.

По отношение на селекцията Веласкес призна, че има нужда от още попълнения.

„Ясно е, че има позиции, на които можем да се подсилим. Все още сме в началото на трансферния период. Отборите, които участват в началните кръгове на евротурнирите, също се съобразяват с този момент. Клубът работи по трансфери“, заяви той.

Треньорът на Левски коментира и Световното първенство, като призна, че не следи подробно всички срещи заради ангажиментите си.

„Гледам малко мачове от турнира, защото нямам достатъчно време. Когато се играят много от двубоите, е нощно време, а аз трябва да почивам. Основният ми фокус е работата ми в Левски – анализирам съперници и футболисти, които наблюдаваме“, каза Веласкес.

Той допълни, че очаква силни мачове на световния форум, но не скри желанието си неговият отбор да се представи успешно.

„Разбира се, искам моята страна да спечели, но няма да бъде лесно. Има много качествени отбори. Предстоят по-сериозните двубои, които феновете очакват“, завърши Хулио Веласкес.

Related Posts

Левски стигна до късно равенство срещу Ботев Враца в Правец

Левски и Ботев Враца завършиха 1:1 в третата лятна контрола на столичния тим. Двубоят се проведе в Правец, където съставът на Хулио Веласкес провежда подготовката си за новия сезон. „Сините“…

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *