Илиан Илиев: Целта е да върнем вярата на хората!

Селекционерът на България – Илиан Илиев, говори преди важния мач за Лига на нациите срещу Беларус. Треньорът на „лъвовете“ е изпълнен с надежда и оптимизъм, че нашите футболисти могат да надделеят над Беларус в Унгария и да тръгнат успешно в Лига С от Лигата на нациите.

„В първите дни имаше няколко болежки, но нямаме проблеми. В последния момент Георги Костадинов хвана вирус и няма да вземе участие. Ще решаваме дали ще може. Не сме от водещите европейски отбори, които разчитаме на индивидуалности. Ако нямаме колектив и група, която заедно да постигне нещо, трудно бихме постигнали нещо, дори срещу отбори от „нашата черга“. Всеки си забравя името и за националния отбор трябва да даде максимума. В тези шест мача досега го направихме, надявам се и утре да е така. Беларус ще вкара динамика, агресия и точно тези мачове са много трудни за преодоляване. Уважаваме противника, тъй като при тях има малко затъмнение знаете защо“, започна Илиан Илиев.

„Важно е да познаваме противника, макар да има някои неизвестни за нас. Това са подробности обаче. Важно е да знаем какво ще ни предложат и задължителна победа. Искам от първата минута да играем футбол. Имаме футболисти, които може да опитат, да играят футбол, да търсят фланговете и да чакаме резултат. Не е идеята просто обаче да чакаме резултат от началото. Не сме отбор, който е силов с дълги топки. Дано да разчитаме и на статичните положения, важно е да играем“.

„Фабиан е много добро момче. Това, че говори на 80% български помага много за разлика от Лукас Петков. Сега малко сме „на тъмно“ с него предвид, че това не играе на високо ниво. За нещастие сме ограничени в тази позиция. Щом сме го взели, значи може да ни помогне. Това е целта на хората, които са в отбора, за да му помогнат. Имат качества да играе. Днес ме подсетиха, че ако спечелим и влезем в група В, има изтегляне за класиране на европейско. Ако сме в С и спечелим, може и да отидем на Европейско. Това е отклонение като размишление. Трябва да се опитаме да спечелим групата, тъй като това ще даде самочувствие за световните квалификации. Ясно е, че няма да е лесно. Люксембург вдигна много нивото. Северна Ирландия имат футболисти в сериозни първенства. При Беларус е неизвестно, тъй като имаме победи и загуби. Надявам се да покажем качества на нашите футболисти. Виждаме, че всички тези негативи, които се изсипват срещу отбора не са добре. Не сме чак толкова лоши и може да се противопоставим на всеки един отбор. Не е същото да играем на празни трибуни, но колко ще е предимството? Ако има публика, тя ще дава импулс и желание. Надявам се да излезем да играем добър футбол и да победим без публика“, заяви още Илиан Илиев.

„С Румъния станаха добри мачове пред хора, не се уплашихме от трибуните. Нашата цел е да накараме хората с работата, играта и резултатите да припознаят малко по-малко националния отбор. Надявам се да извлечем позитив и тогава в Пловдив със сигурност ще има доста настроение и еуфория. Това е целта – да върнем вярата на хората в националния отбор на България“, допълни още селекционерът на „лъвовете“.

Related Posts

Кристиян Балов започна подготовка с Цървена звезда

  Българският национал Кристиян Балов официално стартира подготовка с новия си клуб Цървена звезда. Младият талант се присъедини към състава на сръбския шампион, който се събра на стадион „Райко Митич“…

Септември официално назначи португалеца Симао Фрейтас за старши треньор

  Септември София обяви официално новия старши треньор на представителния си отбор. Това е португалският специалист Симао Фрейтас, който поема тима преди началото на новия сезон. Фрейтас пристига в столичния…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *