Норвежец недоволства от Томаш

Норвежкият халф на ЦСКА – Улаус Скаршем не е доволен от статута си в отбора, пише „Мач Телеграф“. Той започна като титуляр единствено в дебюта на Александър Томаш – загубата с 0:1 от Ботев Пд, но беше заменен в 64-ата минута след бледо представяне.
След този мач беше направена мащабна селекция за няколко дни и през септември Скаршем записа едва 6 минути – той се появи като резерва при успеха над Берое с 1:0 в Благоевград в 93-ата минута, а реферът Димитър Димитров беше дал 9-минутно продължение.
По принцип норвежецът играе като десен халф, но може да бъде използван и по другия фланг, както и зад нападателя. Въпреки това обаче той не попадна в плановете на Александър Томаш за мача с Черно море. Тогава треньорът на ЦСКА започна с Локило и Фаетон по крилата, както и Линдсет зад нападателя. През втората част пък на терена се появиха Бютучи, Илиан Илиев-младши и Хайнц.
Скаршем дойде с огромни надежди в България. Той бе купен през януари за 500 000 евро от Розенборг. През пролетта записа 17 мача, в които вкара 3 гола – един от които срещу Левски. През есента обаче е бледа сянка на себе си. Логично е Скаршем да иска повече минути на терена, още повече, че има договор с ЦСКА до лятото на 2027 г. и не смята да си тръгва от България.

Related Posts

ЦСКА завърши лагера в Австрия с победа, Сенси дебютира при успех над Одра Ополе

ЦСКА приключи подготвителния си лагер в Австрия с победа, след като надделя с 3:2 над полския втородивизионен Одра Ополе. Това беше последната проверка на „армейците“ на австрийска земя, а неофициален…

Хулио Веласкес: Левски работи по нови трансфери, има още позиции за подсилване

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 срещу Ботев Враца в третата проверка на „сините“ по време на лятната подготовка. Испанският специалист заяви, че тимът продължава да натрупва…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *