
Ботев Пловдив официално обяви завръщането на Димитър Тонев, който се превръща в шестото ново попълнение на „канарчетата“ през летния трансферен прозорец.
Роденият на 15 октомври 2001 година атакуващ футболист е продукт на школата на пловдивския клуб и част от едно от най-успешните поколения в академията на Ботев. Завръщането му на „Колежа“ бележи нов етап в кариерата му след престоя му във Черно море.
До момента Тонев е записал 75 официални мача за Ботев Пловдив, в които е реализирал 4 попадения и е направил 5 голови асистенции. След това той премина в Черно море, където също остави добри впечатления със своите изяви.
С екипа на варненци офанзивният футболист изигра 33 срещи, отбеляза 4 гола и добави 2 асистенции. Особено впечатляващи бяха изявите му срещу Левски, тъй като три от попаденията му дойдоха именно във вратата на „сините“.
С привличането на Тонев Ботев не само подсилва атакуващата си мощ, но и връща футболист, който отлично познава атмосферата и философията на клуба. Очакванията са 24-годишният пловдивчанин да бъде важна част от състава през новия сезон.


