
Славия ще организира тази вечер бдение в памет на двете 9-годишни деца от клубната школа, които загубиха живота си при тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия“.
Събитието ще се проведе от 19:00 часа пред стадион „Александър Шаламанов“, като от клуба призоваха всички съпричастни към трагедията да се присъединят към възпоменанието.
В официалното си обръщение „белите“ отправиха емоционален призив към футболната общественост и всички граждани:
„Днес всички скърбим за нашите бели деца. Подложени сме на поредното изпитание, с което трябва да се справим заедно.“
От Славия приканват присъстващите да оставят цвете, шалче, футболна топка или да запалят свещ в памет на двете деца.
„Нека всички сърца, съпричастни към тази трагедия, дойдат довечера в 19:00 ч. пред стадион „Александър Шаламанов“. Да оставим цвете, шалче, топка или просто да запалим заедно свещички в памет на белите душички. Без значение цвета или отбора, защото всички сме хора. Днес България скърби за своите деца“, написаха от клуба.
Трагедията обедини футболната общественост, а призивът на Славия е всички фенове, независимо от клубните си пристрастия, да отдадат почит към паметта на загиналите деца и да подкрепят техните близки в този тежък момент.


