Славия свиква бдение в памет на загиналите деца от школата

Славия ще организира тази вечер бдение в памет на двете 9-годишни деца от клубната школа, които загубиха живота си при тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия“.

Събитието ще се проведе от 19:00 часа пред стадион „Александър Шаламанов“, като от клуба призоваха всички съпричастни към трагедията да се присъединят към възпоменанието.

В официалното си обръщение „белите“ отправиха емоционален призив към футболната общественост и всички граждани:

„Днес всички скърбим за нашите бели деца. Подложени сме на поредното изпитание, с което трябва да се справим заедно.“

От Славия приканват присъстващите да оставят цвете, шалче, футболна топка или да запалят свещ в памет на двете деца.

„Нека всички сърца, съпричастни към тази трагедия, дойдат довечера в 19:00 ч. пред стадион „Александър Шаламанов“. Да оставим цвете, шалче, топка или просто да запалим заедно свещички в памет на белите душички. Без значение цвета или отбора, защото всички сме хора. Днес България скърби за своите деца“, написаха от клуба.

Трагедията обедини футболната общественост, а призивът на Славия е всички фенове, независимо от клубните си пристрастия, да отдадат почит към паметта на загиналите деца и да подкрепят техните близки в този тежък момент.

Related Posts

Легендарни футболни реликви на търг в подкрепа на каузата на Стилиян Петров

Фондация „Стилиян Петров“ обяви старта на благотворителен онлайн търг, който има за цел да увеличи средствата, събрани по време на тазгодишното издание на благотворителния „Мач на надеждата“. Инициативата започва на…

Берое привлече централен защитник от Хебър, Вълчев обеща да помогне за възраждането на клуба

Берое продължава активната си селекция за новия сезон във Втора лига. Старозагорци обявиха привличането на Георги Вълчев, който се превръща в третото ново българско попълнение на тима през това лято.…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *