Атанас Атанасов: След смените нивото ни пада, не можем да си правим сметки

Старши треньорът на Монтана Атанас Атанасов остана разочарован след равенството 2:2 срещу Локомотив София, след като тимът му изпусна аванс от два гола на стадион „Огоста“.

„Обяснявам си го с функционалното състояние на играчите и късата резервна скамейка. Със смените се преобразяваме в негативен аспект. Първото полувреме вкарахме два прекрасни гола с разигравания и комбинации“, започна Атанасов.

Според него основният проблем идва след промените в състава по време на мача.

„Вижда се от всички, че след смените нивото и темпото ни падат. Тръгваме да играем антифутбол с глуха защита и в крайна сметка допускаме положения“, коментира наставникът на Монтана.

Орелa призна, че мястото на отбора в класирането не е случайно.

„Има предхождащи факти, иначе този отбор с този потенциал трудно може да е последен. Но има една приказка, че класирането не лъже и явно това ни е нивото“, каза той.

Треньорът бе категоричен, че в тима вече не могат да мислят за сметки и спасителни сценарии.

„Какво да правим сметки, когато не можем да побеждаваме? Основните играчи не мога да ги обвиня – напротив, показват характер и воля. Просто няма как постоянно да надскачат възможностите си“, заяви Атанасов.

Той посочи и повтарящите се грешки в защита като причина за изпуснатата победа.

„Пак допуснахме една и съща грешка в дясната зона. Първия път имахме късмет, втория път ни наказаха.“

В заключение Атанасов призова играчите си да запазят достойнството си до края на сезона:

„Трябва да играят за честта си и да дават максимума във всеки мач, без значение дали имаме шанс за спасение или не“, завърши той.

Related Posts

ЦСКА привлече бившия италиански национал Стефано Сенси с договор за две години

ЦСКА официално обяви привличането на Стефано Сенси, който става второто ново попълнение на тима през летния трансферен прозорец. Опитният полузащитник пристига от Анортозис Фамагуста и подписа контракт за два сезона,…

Левски официално с нов собственик, Наско Сираков остава президент на клуба

Промяната на собствеността в Левски вече е факт. От клуба обявиха, че след решението на Комисията за защита на конкуренцията е извършено прехвърлянето на акциите към „София Кепитъл“ АД. С…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *