Добруджа с тежки обвинения към Спартак Варна след напрежение на „Коритото“

От Добруджа излязоха с официална позиция след напрежението по време и след двубоя срещу Спартак Варна от третия плейофен кръг във Втора лига.

Според ръководството на добричкия клуб, домакините не са осигурили достатъчна организация и охрана на стадион Спартак, което е довело до сериозни инциденти по трибуните.

От Добруджа твърдят, че фенове на варненци са проникнали във VIP ложата, където са се намирали представители на клуба, служебни лица и футболисти. По техни думи е имало хвърляне на седалки и физическа саморазправа, при която са пострадали футболист и служител на клуба.

В изявлението си гостите посочват още, че след последния съдийски сигнал група ултраси е блокирала района около тунела към съблекалните, като по този начин е възпрепятствала прибирането на двата отбора и съдийската бригада.

От Добруджа отправиха и сериозни обвинения към члена на контролния съвет на Спартак – Алекс Илиев, когото определят като човек, нагнетявал напрежението и подстрекавал привържениците.

Клубът от Добрич настоява Български футболен съюз и Дисциплинарната комисия да извършат пълна проверка по случая, да бъдат разгледани видеозаписите и докладите на делегата и охранителните органи, както и да бъдат наложени съответните санкции.

Related Posts

Хулио Веласкес: Левски работи по нови трансфери, има още позиции за подсилване

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 срещу Ботев Враца в третата проверка на „сините“ по време на лятната подготовка. Испанският специалист заяви, че тимът продължава да натрупва…

Левски стигна до късно равенство срещу Ботев Враца в Правец

Левски и Ботев Враца завършиха 1:1 в третата лятна контрола на столичния тим. Двубоят се проведе в Правец, където съставът на Хулио Веласкес провежда подготовката си за новия сезон. „Сините“…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *