ДК глоби Левски с близо 3 500 евро след Суперкупата, „сините“ ще плащат и щети по стадиона

Дисциплинарната комисия към БФС обяви наказанията след финала за Суперкупа на България между Лудогорец и Левски, спечелен от „орлите“ с 1:0.

Най-сериозната част от санкциите срещу „сините“ е свързана с поведението на привържениците по време на срещата на Националния стадион „Васил Левски“. Освен финансовите глоби, ДК задължава ПФК „Левски“ да възстанови и нанесените щети по съоръжението, съгласно чл. 38, ал. 1 от Дисциплинарния правилник за сезон 2025/2026.

Решенията са по доклад и без право на обжалване.

Ето всички санкции срещу Левски:

  • 511.29 евро – за закъснение от началния час по програма на срещата (чл.37, ал.1, т.9, б. А)

  • 153.39 евро – за нерегламентирано използване на факли и димки (чл.37, ал.1, т.22.2, б. А)

  • 1022.58 евро – за възпламеняване на бомбички на пистата (чл.37, ал.1, т.22.2, б. В)

  • 1022.58 евро – за хвърлени предмети (чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 2)

  • 766.94 евро – за обидни и нецензурни скандирания (чл.37, ал.1, т.26, б. А)

Общата сума на наложените глоби възлиза на 3 476.78 евро, като към тях ще бъдат добавени и разходите по възстановяването на щетите на стадиона.

Related Posts

Славия свиква бдение в памет на загиналите деца от школата

Славия ще организира тази вечер бдение в памет на двете 9-годишни деца от клубната школа, които загубиха живота си при тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия“. Събитието ще се проведе от…

Берое привлече централен защитник от Хебър, Вълчев обеща да помогне за възраждането на клуба

Берое продължава активната си селекция за новия сезон във Втора лига. Старозагорци обявиха привличането на Георги Вълчев, който се превръща в третото ново българско попълнение на тима през това лято.…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *