ДК глоби Левски с близо 3 500 евро след Суперкупата, „сините“ ще плащат и щети по стадиона

Дисциплинарната комисия към БФС обяви наказанията след финала за Суперкупа на България между Лудогорец и Левски, спечелен от „орлите“ с 1:0.

Най-сериозната част от санкциите срещу „сините“ е свързана с поведението на привържениците по време на срещата на Националния стадион „Васил Левски“. Освен финансовите глоби, ДК задължава ПФК „Левски“ да възстанови и нанесените щети по съоръжението, съгласно чл. 38, ал. 1 от Дисциплинарния правилник за сезон 2025/2026.

Решенията са по доклад и без право на обжалване.

Ето всички санкции срещу Левски:

  • 511.29 евро – за закъснение от началния час по програма на срещата (чл.37, ал.1, т.9, б. А)

  • 153.39 евро – за нерегламентирано използване на факли и димки (чл.37, ал.1, т.22.2, б. А)

  • 1022.58 евро – за възпламеняване на бомбички на пистата (чл.37, ал.1, т.22.2, б. В)

  • 1022.58 евро – за хвърлени предмети (чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 2)

  • 766.94 евро – за обидни и нецензурни скандирания (чл.37, ал.1, т.26, б. А)

Общата сума на наложените глоби възлиза на 3 476.78 евро, като към тях ще бъдат добавени и разходите по възстановяването на щетите на стадиона.

Related Posts

Алберт Риера е фаворит за нов треньор на Лудогорец

Испанският треньор Алберт Риера се очертава като водещ кандидат за нов наставник на Лудогорец, съобщава израелското издание „Спорт 5“. Информацията за интереса към специалиста се появи още преди около месец,…

Нова ера на Герена: В Левски говорят за големи промени след смяната на собствеността

Бившият директор „Комуникации“ на Левски Климент Йончев коментира настъпилите промени в клуба след официалното прехвърляне на мажоритарния пакет акции и изрази оптимизъм за бъдещето на „сините“. В публикация в социалните…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *