Тодор Симов: Ако играехме още един ден, пак трудно щяхме да си вкараме

Старши треньорът на Ботев Враца Тодор Симов бе откровен след трудното класиране за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, постигнато след дузпи срещу Добруджа.

„Всичко останало от този мач искам просто да го забравя. Нека бъдем честни – дори да бяхме играли още 24 часа, пак щеше да е много трудно да видим гол. Независимо дали бяхме 11 на 11, двубоят щеше да се развие по абсолютно същия начин. И двата отбора имаме сериозни проблеми в завършващата фаза“, заяви Симов.

Наставникът на врачани коментира и решението за смяната на вратаря преди дузпите:
„Говорили сме го предварително. Не е случайно – Любо е по-неопитен и не искахме да му слагаме допълнително напрежение нито в главата, нито в ръцете.“

Въпреки трудния мач, Симов гледа с оптимизъм напред:
„Надявам се след почивката момчетата да се върнат по-свежи и с положителна енергия. Имаме основа, върху която да надграждаме, но искам повече – от футболистите, от себе си и от целия щаб.“

Треньорът подчерта и значението на турнира:
„Купата е елиминационен формат – тук няма лесни мачове. Вече сме на четвъртфинал и ще се изправим срещу силни съперници. Това са срещи, от които можеш само да спечелиш.“

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *