Димитър Евтимов: Не обичам да влизам само за дузпи, но вярвах, че ще помогна

Вратарят на Ботев Враца Димитър Евтимов се превърна в ключова фигура при драматичния успех след дузпи, с който врачани отстраниха Добруджа. Опитният страж се появи на терена специално за ударите от бялата точка и за пореден път доказа, че е безпогрешен в подобни ситуации.

„Решението беше изцяло треньорско. Честно казано, това не е нещо, което аз бих избрал – като вратар смятам, че е редно да започнеш и да завършиш мача. Изразих мнението си, но в крайна сметка се съгласих, защото вярвах, че мога да бъда полезен“, сподели Евтимов след двубоя в Добрич.

Той отдаде заслуженото и на титулярния вратар в срещата Любомир Василев:
„Благодаря му – страхотен вратар и страхотен човек. Сигурен съм, че няма да каже нищо лошо. Подкрепяме се взаимно и винаги сме един зад друг.“

Евтимов призна, че вероятно статистиката му при дузпи е наклонила везните в негова полза:
„До момента нямам загуба при изпълнение на дузпи и сигурно заради това заложиха на мен. Имахме човек повече, но не създадохме много чисти положения. При дузпите обаче излязохме победители.“

Вратарят не скри и амбициите на тима:
„Отборът ни е много гладен за успехи. Миналия сезон стигнахме до полуфинал – защо сега да не мечтаем за финал? Ние сме толкова големи, колкото са големи мечтите ни.“

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *