
Финансовият благодетел на Ботев (Пловдив) – Илиян Филипов, остро разкритикува съдийството в двубоя на „канарчетата“ срещу Левски, загубен с 0:1.
Бизнесменът е категоричен, че още в 20-ата секунда главният рефер Валентин Железов е трябвало да изгони нападателя на „сините“ Рилдо, който при борба за топката удари с бутоните в главата вратаря на домакините Даниел Наумов. Стражът получи разкъсна рана и медицински екип се наложи да му окаже помощ в продължение на около три минути, но той остана на терена.
Въпреки сериозността на нарушението, Железов санкционира Рилдо само с жълт картон, а от ВАР съдийската бригада, ръководена от Никола Попов, не сигнализира за преразглеждане на ситуацията за евентуален червен картон.
Филипов изрази възмущението си в социалните мрежи:
„Оставяме думите на вас.
100% червен картон за Левски в 20-ата секунда на мача!
Честито на съдийската бригада!“
Към публикацията бизнесменът добави и снимка на окървавения Наумов след инцидента.
Жълто-черните фенове също реагираха остро на съдийските решения, а напрежението около двубоя продължава да се коментира активно в социалните мрежи и спортните среди.


