Илиян Филипов избухна срещу съдиите след дербито с Левски

Финансовият благодетел на Ботев (Пловдив)Илиян Филипов, остро разкритикува съдийството в двубоя на „канарчетата“ срещу Левски, загубен с 0:1.

Бизнесменът е категоричен, че още в 20-ата секунда главният рефер Валентин Железов е трябвало да изгони нападателя на „сините“ Рилдо, който при борба за топката удари с бутоните в главата вратаря на домакините Даниел Наумов. Стражът получи разкъсна рана и медицински екип се наложи да му окаже помощ в продължение на около три минути, но той остана на терена.

Въпреки сериозността на нарушението, Железов санкционира Рилдо само с жълт картон, а от ВАР съдийската бригада, ръководена от Никола Попов, не сигнализира за преразглеждане на ситуацията за евентуален червен картон.

Филипов изрази възмущението си в социалните мрежи:

„Оставяме думите на вас.
100% червен картон за Левски в 20-ата секунда на мача!
Честито на съдийската бригада!“

Към публикацията бизнесменът добави и снимка на окървавения Наумов след инцидента.

Жълто-черните фенове също реагираха остро на съдийските решения, а напрежението около двубоя продължава да се коментира активно в социалните мрежи и спортните среди.

Related Posts

Нова ера на Герена: В Левски говорят за големи промени след смяната на собствеността

Бившият директор „Комуникации“ на Левски Климент Йончев коментира настъпилите промени в клуба след официалното прехвърляне на мажоритарния пакет акции и изрази оптимизъм за бъдещето на „сините“. В публикация в социалните…

Левски е на крачка от марокански национал, решението идва до дни

Това изглежда като много сериозен трансферен удар от страна на Левски, ако сделката за Ел Мехди Ел Мубарик бъде финализирана, пише Гонг. Мароканецът е 25-годишен дефанзивен полузащитник, който през миналия…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *