Майкон: За титла с Левски трябва да печелим решителните мачове

Бразилският защитник на ЛевскиМайкон, заяви пред Palms Sport, че очаква тежко гостуване на Локомотив София, но вярва, че „сините“ имат сили да се борят за шампионската титла.

„Всеки двубой е труден. Най-важното е да дадем всичко от себе си и да се възползваме от слабостите на съперника“, коментира футболистът, който впечатли с гол с пета срещу ЦСКА 1948.

Майкон разкри, че в младежките си години е играл като нападател, крило и халф, но днес се чувства комфортно на позицията на ляв бек. Той похвали треньора Хулио Веласкес за доверието и енергията, която предава на играчите.

За шансовете на Левски в битката с Лудогорец той бе категоричен: „За да станем шампиони, не трябва да допускаме грешки у дома и трябва да печелим големите мачове.“

Бразилецът се върна и към червения си картон срещу Апоел Беер Шева в квалификациите за Лига Европа: „Беше проява на нервност, оставих отбора в трудна ситуация. За щастие момчетата извоюваха добър резултат.“

Майкон си припомни и преживяването на „Маракана“ преди трансфера си в Левски, когато игра финал срещу Фламенго: „Мачът беше труден, но пътят до финала ни даде огромна увереност.“

„Целта е ясна – Левски трябва да спечели отличие. Това е най-важното за клуба“, завърши той.

Related Posts

Хулио Веласкес: Левски работи по нови трансфери, има още позиции за подсилване

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 срещу Ботев Враца в третата проверка на „сините“ по време на лятната подготовка. Испанският специалист заяви, че тимът продължава да натрупва…

Левски стигна до късно равенство срещу Ботев Враца в Правец

Левски и Ботев Враца завършиха 1:1 в третата лятна контрола на столичния тим. Двубоят се проведе в Правец, където съставът на Хулио Веласкес провежда подготовката си за новия сезон. „Сините“…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *