Левски обяви раздяла с Асими Фадига

От Левски обявиха, че полузащитникът Асими Фадига повече няма да бъде част от клуба. Халфът пристигна при „сините“ през лятото на 2023 година, а тогава дойде и най-запомнящият се негов момент в клуба – попадението във вратата на Айнтрахт Франкфурт.

Контрактът на Фадига с Левски изтича и той ще си тръгне от „Герена“ като свободен агент, става ясно от комюникето на клуба.

Ето какво написаха от Левски:

„Договорът на Асими Фадига с ПФК „Левски“ изтича и няма да бъде подновен. Той се присъедини към клуба през лятото на 2023 година и направи своя дебют за „Левски“ на 27 юли 2023 година при победата над „Шкупи“ (Северна Македония) с 2:0 като гост в турнира „Лига на конференциите“.

На 24 август 2023 година отбеляза първия си гол със синята фланелка при равенството 1:1 с „Айнтрахт“ (Франкфурт, Германия) на Национален стадион „Васил Левски“ в плейофа в турнира „Лига на конференциите“. Със „синята“ фланелка полузащитникът изигра 51 мача и вкара 7 гола.

ПФК „Левски“ изказва своите благодарности на Асими за професионализма със „синия“ екип и му пожелават много здраве, лични и професионални успехи в новите предизвикателства“.

Related Posts

Хулио Веласкес: Левски работи по нови трансфери, има още позиции за подсилване

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 срещу Ботев Враца в третата проверка на „сините“ по време на лятната подготовка. Испанският специалист заяви, че тимът продължава да натрупва…

Левски стигна до късно равенство срещу Ботев Враца в Правец

Левски и Ботев Враца завършиха 1:1 в третата лятна контрола на столичния тим. Двубоят се проведе в Правец, където съставът на Хулио Веласкес провежда подготовката си за новия сезон. „Сините“…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *