БФС наказа близо 50 души за участие в залагания върху мачове

Сериозен скандал разтърси родния футбол – почти 50 футболисти, треньори и служебни лица от клубове в Първа и Втора лига бяха санкционирани заради участие в залагания на мачове от шампионатите под егидата на Българския футболен съюз.

На всички засегнати бяха наложени глоби от по 10 000 лева, като правата им остават спрени до изплащане на сумата. Решението е взето на закрито заседание на Дисциплинарната комисия към БФС, която се позова на член 46, алинея 5, буква „а“ от Дисциплинарния правилник.

Разследването е обхванало сезон 2024/2025 и е стартирало след сигнал от Главна дирекция „Национална полиция“, подкрепен от проверка на НАП. Според информацията, част от санкционираните вече са платили глобите си и са възстановили правата си.

Важно уточнение е, че сред наказаните няма представители на водещите български клубове, както и национални състезатели.

Related Posts

ЦСКА привлече бившия италиански национал Стефано Сенси с договор за две години

ЦСКА официално обяви привличането на Стефано Сенси, който става второто ново попълнение на тима през летния трансферен прозорец. Опитният полузащитник пристига от Анортозис Фамагуста и подписа контракт за два сезона,…

Левски официално с нов собственик, Наско Сираков остава президент на клуба

Промяната на собствеността в Левски вече е факт. От клуба обявиха, че след решението на Комисията за защита на конкуренцията е извършено прехвърлянето на акциите към „София Кепитъл“ АД. С…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *