Николай Минков: Детински грешки ни костваха мача в Тбилиси

Националът Николай Минков призна след загубата с 0:3 от Грузия, че българският тим е рухнал след доброто начало на двубоя. Според десния защитник липсата на концентрация и грешките в защита са основната причина за тежкия резултат.

„Смятам, че започнахме добре първите 15-20 минути. След това допуснахме доста детински грешки, а на такова ниво отбори като Грузия не прощават. Концентрацията ни беше слаба и след това рухнахме“, заяви Минков.

Футболистът подчерта, че вината трябва да се носи от целия състав:
„Всеки от нас има вина. Не може да се посочват конкретни играчи – всички сме отговорни за допуснатите голове. Това са възможностите ни на този етап.“

Минков сравни и двубоя с Испания:
„Срещу тях губехме с 0:3 още на почивката, а дори не мисля, че играха на пълни обороти. Тежко е да се говори след такива мачове. В Тбилиси дойдохме с ясната идея да вземем поне точка, но не успяхме. Грузия е много силен отбор, но ние трябва да показваме повече на терена, а не само да си говорим в съблекалнята.“

На въпрос какво е казал селекционерът Илиан Илиев след срещата, защитникът отговори лаконично:
„Не искам да коментирам, питайте него. Горе главите и продължаваме напред.“

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *