Жребият е хвърлен: Левски стартира срещу шампиона на Босна в Шампионска Лига

Левски научи името на своя съперник в първия кръг на Шампионска Лига. „Сините“ се изправят срещу Борац Баня Лука. Според жребия в първия мач, момчетата на Хулио Веласкес ще бъдат гости. Реванша следва да е седмица по-късно на „Герена“.

28-те отбора, които участват в тази фаза на турнира, бяха разделени в две групи от по 14 тима. Във всяка от групите има 7 поставени и 7 непоставени отбора. Левски попадна във втората група и сред възможните опоненти бяха още отборите на:

  • Дрита (Косово)
  • Викингур Рейкявик (Исландия)
  • Кайрат Алмати (Казахстан)
  • Университатя Крайова (Румъния)
  • Клаксвик (Фарьорски острови)
  • Петрокуб (Молдова)

До 19 юни трябва да бъдат оповестени точните дни и часове на мачовете.

Първите мачове от първия квалификационен кръг на Шампионска Лига са на 7 или 8 юли, а реваншите – седмица по-късно (14/15 юли).

Жребият определи Левски да се изправи срещу:

🔵 Борац Баня Лука  – Левски
🏟️ Първи мач: в Босна

Очакванията към „сините“ са високи, а първият двубой в Европа ще даде първата оценка за амбициите на Левски през новия сезон.

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *