Левски продаде Здравко Димитров в Суперлигата!

Крилото на Левски – Здравко Димитров, ще продължи кариерата си в турската Суперлига. Новият отбор на 25-годишния флангови нападател ще бъде новака в елита Бодрумспор, твърди журналистът Дору Сюлейман.

През пролетта Димитров игра като преотстъпен в друг клуб от южната ни съседка – Сакаряспор. От този тим имаха възможност да го откупят за 150 хил. евро до 15 юни, но така и не го сториха.

Информацията гласи, че от това са се възползвали от Бодрум, като вече са завършили сделката и в четвъртък ще представят Здравко Димитров за свой нов футболист. Смята се, че Левски ще получи 200 хил. евро за трансфера.

Треньорският щаб на дебютанта в Суперлигата познава отлично качествата на българина. Бодрумспор срещна Сакаряспор в плейоф за влизане в елита, като спечели с 3:1 след продължения, а голът за съперника вкара Димитров.

През пролетния полусезон българинът изигра 19 мача за Сакаряспор, в които вкара три гола и направи четири асистенции. Договорът му с Левски е за още един сезон.

Related Posts

Нова ера на Герена: В Левски говорят за големи промени след смяната на собствеността

Бившият директор „Комуникации“ на Левски Климент Йончев коментира настъпилите промени в клуба след официалното прехвърляне на мажоритарния пакет акции и изрази оптимизъм за бъдещето на „сините“. В публикация в социалните…

Левски е на крачка от марокански национал, решението идва до дни

Това изглежда като много сериозен трансферен удар от страна на Левски, ако сделката за Ел Мехди Ел Мубарик бъде финализирана, пише Гонг. Мароканецът е 25-годишен дефанзивен полузащитник, който през миналия…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *