Томаш преди ЦСКА 1948: Излизаме срещу добър опонент, работим по зимната и лятната селекция!

Треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде пресконференция преди утрешния двубой с ЦСКА 1948:

„Ще се надиграваме, както винаги. Излизаме срещу добър опонент, който играе по различен начин от повечето отбори в България. Ние винаги излизаме за победа. Нямам предпочитания кой ще вкарва, въпросът е да реализираме. Ние създаваме ситуации, но и пропускаме много. Досега не сме имали мач, в който да бъдем на 100% ефективни. Трябва да бъдем по-концентрирани, тогава играта ни е по друг начин. Формата на 1948 – това, което наблюдавам, почти във всеки един мач са водещият отбор. Това, че нямат резултати, е залблуда за журналистите и феновете. Срещаме доста сериозен съперник“, сподели той на брифинга.

Томаш коментира и зимната селекция: „Естествено, че имаме, но и няма да ви кажа. И в едната посока, и в другата. Работим, но не е момента сега да обявявам. Нещата, когато се случат, ще излязат на сайта. Искаме да привлечем играчи във всяка фаза на играта. Има неща, които не зависят от вас в живота, какво е било преди мен не мога да кажа. Когато стъпих в длъжност, буквално за три часа трябваше да взема решения, които се оказват сполучливи на 90%. В момента, в който подписах, започнахме да работим по зимната, а и по лятната селекция“

„Свикнали сме в България да издигаме младите, когато направят добър мач, а когато направят лош да ги сваляме долу на земята. Никой не гледа в перспектива. Това са наши момчета, на които трябва да се даде шанс. Те трябва да си го заслужат. Не се притеснявам от грешки вътре на терена, грешките могат само да ни научат“, каза още наставникът на „червените“.

За кадровите проблеми Александър Томаш сподели: „Кареасо има проблеми с коляното, днес до края на деня ще имам по-големи знания и докторът ще ми каже какво му е състоянието. Ето’о има дискомфорт в коремната област, но се надявам, че няма да има проблем за утрешния мач“

Related Posts

Хулио Веласкес: Левски работи по нови трансфери, има още позиции за подсилване

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 срещу Ботев Враца в третата проверка на „сините“ по време на лятната подготовка. Испанският специалист заяви, че тимът продължава да натрупва…

Левски стигна до късно равенство срещу Ботев Враца в Правец

Левски и Ботев Враца завършиха 1:1 в третата лятна контрола на столичния тим. Двубоят се проведе в Правец, където съставът на Хулио Веласкес провежда подготовката си за новия сезон. „Сините“…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *