Славия удари Ботев и се върна в битката за баража

Славия победи Ботев Пловдив с 3:1 в Овча купел и завърза интригата в битката за баража за Лигата на конференциите. Белите се възползваха от ваканционното настроение при канарчетата и въпреки че играха с човек по-малко над 50 минути, триумфираха. Това бе и трета победа в последните си 4 мача за столичани. По този начин Славия събра актив от 43 точки, с две по-малко от 7-ия ЦСКА 1948 и с 1 зад Арда, като с две победи над тези съперници в следващите кръгове се изстрелват на баража.

Белите откриха още при първата си възможност. В 5-ата минута Перера и Карабельов не разграха добре в средата, от което се възползва Стоянов. Халфът подаде към Николов, който напредна и продължи отдясно към Александров. Крилото не се забави и намери около пеналта Минчев, а халфът с едно докосване изведе Тасев, който красиво вкара в горния ляв ъгъл. Веднага след попадението столичани можеха да удвоят, след като Кайзер сгреши при изнасянето на топката, но боксира решително плътния удар на Минчев.

Двубоят продължи да се развива в същия сценарий – домакините бяха по-опасният тим, а гостите владееха контрола на топката. В 22-ата минута Славия удвои. Тасев разигра късо от корнер, подавайки към Минчев. Халфът веднага центрира на далечната греда, където непокритият Керчев, плонжирайки реализира с глава. Пет минути по-късно канарчетата получиха дузпа за нарушение на Александров срещу Нвачукву. Секулич застана зад топката и стреля в десния страничен стълб. Георгиев обаче допусна грешка и вместо да изчисти, в опита си да овладее я прати обратно в краката на хърватина, който отблизо се разписа.

Шест минути преди края на първата част белите останаха с десет души на терена, след като Търтов получи директен червен картон за грубо нарушение в краката на Нвачукву при последвал преглед с ВАР. Загорчич реагира мигновено и включи в игра Ерол Дост на мястото на Стоянов.

Въпреки че бяха в намален състав белите пак бяха по-опасният тим, като гол на Генев бе отменен заради засада, а Кайзер се намеси след опасен удар от фаул на влезлият от пейката Галин Иванов. Но в 76-ата минута изтръпнаха при изстрела на Балоянис в десния страничен стълб.

Две по-късно Славия вкара трети гол. Николов получи отляво, нахлу в пеналта и премина като на парад пред Видев и вкара в долния десен ъгъл. До края на двубоя Укаки нацели също гредата и резултата остана непроменен.