Софийският градски съд сложи край на спора за Конгреса на БФС от 18 март 2022

Софийският градски съд окончателно сложи край на спора между БФС и Конгреса, който се проведе на 18 март 2022 г. в НДК от хората на бившия кандидат за президент Димитър Бербатов.

Делото беше заведено от клубовете, които бяха опозиция на предишния президент на БФС Борислав Михайлов.  Конгресът се състоя на 12 октомври 2021 година. На него Михайлов спечели срещу Бербатов с много малка разлика в гласовете. Загубилите обжалваха резултата, а паралелно с това беше внесена и въпросната подписка за свикване на още един, нов конгрес.

Съдът е приел, че има влязло в сила решение по предходно дело, с което са отменени всички решения на нелегитимния конгрес от въпросната дата, което съдебно решение има действие и задължителен характер по отношение на всички членове на сдружението.Софийски градски съд е приел, че не са били налице законовите основания за свикването на такъв извънреден Конгрес и е отхвърлил искането. Постановеното решение може да бъде обжалвано на следваща инстанция.

 

Related Posts

Хулио Веласкес: Левски работи по нови трансфери, има още позиции за подсилване

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 срещу Ботев Враца в третата проверка на „сините“ по време на лятната подготовка. Испанският специалист заяви, че тимът продължава да натрупва…

Левски стигна до късно равенство срещу Ботев Враца в Правец

Левски и Ботев Враца завършиха 1:1 в третата лятна контрола на столичния тим. Двубоят се проведе в Правец, където съставът на Хулио Веласкес провежда подготовката си за новия сезон. „Сините“…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *