Разград няма да спи! Лудогорец шампион за 13-ти пореден път!

Лудогорец Разград надделя с 3:1 в домакинството си на ЦСКA, с което си осигури предсрочно спечелването на 13-а поредна титла в efbet Лига. Квадво Дуа откри за „зелените“ във втората минута, а Фернандо Каранга изравни за гостите в 34-ата минута. Антон Недялков изведе Лудогорец напред отново в 48-ата минута, преди Дуа да оформи крайния резултат с гол от дузпа в 57-ата минута.

„Орлите“ откриха още във втората минута. Бърза атака на домакините отдясно изведе Бърнард Текпетей, който подаде към Квадво Дуа в наказателното поле на ЦСКА. Швейцарският нападател преодоля Браян Кордоба с тяло и с шут по земя реализира за 1:0.

В петата минута Тобиас Хайнц успя да се открие на чиста позиция в наказателното поле на Лудогорец и шутира по диагонала, но Антон Недялков застана на пътя на удара и блокира, а от последвалия корнер не последва нищо по-опасно за вратата на „зелените“.

Пет минути по-късно Сон центрира отдясно по атаката на Лудогорец и намери включилия се Текпетей, който стреля от движение, но топката премина покрай лявата странична греда на вратата на ЦСКА.

В 12-ата минута контрадействия на домакините бяха стартирани от Текпетей, който надбяга Брадли де Нойер отдясно и подаде към Якуб Пьотровски, който от границата на наказателното поле изпрати топката над вратата на гостите.

След 15 минути игра „армейците“ отправиха първия си точен изстрел. Матиас Фаетон проби самостоятелно отляво, преодоля Сон и шутира по диагонала, но Серджио Падт плонжира и изби в корнер.

В 25-ата минута Сон пусна извеждащ пас зад защитата на ЦСКА, който намери Дуа. Шутът на швейцареца премина покрай излезлия напред Густаво Бусато, но не намери вратата на гостите.

Две минути след това Каранга опита да пробие през центърата на отбраната на Лудогорец и бе блокиран. Топката попадна в краката на Тобиас Хайнц, който шутира далеч спрямо вратата на Падт.

В 34-ата минута ЦСКА изравни резултата. Амос Юга изведе от дълбочина Фернандо Каранга, който използва свободното пространство между Недялков и Сундберг и се озова зад гърбовете им. Бразилският нападател изпревари опиталия се да го посрещне Падт и пусна покрай него топката в опразнената врата за 1:1.

Три минути след това Клод Гонсалвеш центрира в наказателното поле на гостите, където Текпетей върна топката към границата на вратарското поле, откъдето Пьотровски насочи с глава по посока вратата на ЦСКА. Там обаче Бусато се намеси и изби в корнер. В 43-ата минута Рик Джонатан направи двойно разиграване с Клод Гонсалвеш и се озова очи в очи с Бусато. Бразилското крило на Лудогорец обаче прехвърли вратата на ЦСКА с последвалия си изстрел.

В 48-ата минута „орлите“ отново излязоха напред в резултата. Диниш Алмейда напредна през центъра и пусна извеждащ пас към Рик Джонатан, който с пета върна към Антон Недялков. Капитанът на Лудогорец не се забави и шутира по диагонала с десния си крак, правейки безпомощен Бусато за 2:1.

След игра с ръка на Каранга в собственото му наказателно поле бе отсъдена дузпа за Лудогорец, като решението бе взето след консултация с ВАР. С изпълнението се нае Квадво Дуа, който изпрати Бусато в обратния ъгъл и направи резултата 3:1 в 57-ата минута.

В 65-ата минута Амос Юга опита атрактивно изпълнение от въздуха извън наказателното поле на Лудогорец, но не съумя да намери рамката на вратата на „орлите“. В 78-ата минута Християн Петров подаде към Данило Асприля, който успя да нагласи топката на левия си крак и да шутира от малък ъгъл, но Сундберг се хвърли в краката му и блокира кълбото, изпращайки го в корнер.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА  3:1

1:0 Квадво Дуа 2, 1:1 Фернандо Каранга 34, 2:1 Антон Недялков 48, 3:1 Квадво Дуа 57 – дузпа

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт (В), 17. Сон, 4. Диниш Алмейда, 26. Ноа Сонко Сундберг, 3. Антон Недялков (К), 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси (90 – 18. Ивайло Чочев), 7. Рик Джонатан (79 – 77. Кайо Видал), 37. Бърнард Текпетей, 8. Клод Гонсалвеш (73 – 90. Спас Делев), 9. Квадво Дуа (73 – 99. Руан Крус)

Резерви: 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделв, 90. Спас Делев, 99. Руан Крус

Старши треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА СОФИЯ: 1. Густаво Бусато (В), 5. Брадли де Нойер (77 – 19. Иван Турицов), 6. Християн Петров (85 – 22. Енес Махмутович), 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (К) (85 – 17. Емануел Шакич), 8. Станислав Шопов (71 – 30. Данило Асприля), 26. Марселино Кареасо, 11. Матиас Фаетон, 14. Тобиас Хайнц (71 – 16. Георги Чорбаджийски), 9. Фернандо Каранга

Старши треньор: Стамен Белчев

Главен съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Квадво Дуа, Диниш Алмейда (Л), Браян Кордоба, Амос Юга, Брадли де Нойер, Данило Асприля, Марселино Кареасо (Ц)

Червени картони: Бърнард Текпетей (Л), Фернандо Каранга (Ц)