Микаел Старе: Лудогорец скоро отново ще бъде на върха

Помощник-треньорът на Лудогорец Микаел Старе остана доволен след драматичния успех с дузпи над Локомотив Пловдив, който осигури на „орлите“ участие в евротурнирите през следващия сезон.

„Лудогорец е отбор, който е свикнал да побеждава. Това беше тежък сезон за Лудогорец и беше важно да спечелим този мач, за да се класираме за евротурнирите. Тежък сезон, но Лудогорец отново ще бъде на върха скоро“, заяви Старе след двубоя в Разград.

Шведският специалист направи и анализ на срещата, като подчерта, че неговият тим е заслужавал победата още в редовното време.

„Да, мисля, че имахме доста положения. На моменти играхме по-бавно в атака, винаги може да се създават повече ситуации, за да се печелят такива мачове в рамките на 90 минути. В продълженията свалихме нивото, но заслужавахме да победим“, коментира помощникът на Пер-Матиас Хьогмо.

Според Старе именно напрежението е факторът, който извлича най-доброто от футболистите на разградчани.

„Ние играем по-добре под напрежение. Футболистите ни се нуждаят от напрежение. Те бяха концентрирани преди двубоя, съдейки по разговорите ни с тях“, каза още той.

На въпрос за бъдещето си и това на старши треньора Пер-Матиас Хьогмо, Старе бе лаконичен:

„Имаме договор с Лудогорец, това мога да кажа към момента.“

Related Posts

Кристиян Балов започна подготовка с Цървена звезда

  Българският национал Кристиян Балов официално стартира подготовка с новия си клуб Цървена звезда. Младият талант се присъедини към състава на сръбския шампион, който се събра на стадион „Райко Митич“…

Септември официално назначи португалеца Симао Фрейтас за старши треньор

  Септември София обяви официално новия старши треньор на представителния си отбор. Това е португалският специалист Симао Фрейтас, който поема тима преди началото на новия сезон. Фрейтас пристига в столичния…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *