Левски ще се готви за Шампионска лига в Правец


Спортно-техническият щаб на Левски София уточнява последните детайли около лятната подготовка, като почти сигурно „сините“ отново ще проведат лагер в Правец.

Решението идва след положителния опит на треньора Хулио Веласкес от миналото лято, когато той остана доволен както от хотелската база, така и от условията за тренировки, пише Тема спорт.

Основната цел пред столичния гранд през новия сезон ще бъде достигане до същинската фаза на европейските клубни турнири. Левски София почти сигурно ще бъде непоставен в първия квалификационен кръг на Шампионска лига, което прави задачата още по-трудна.

Преминаването на този етап ще бъде от ключово значение – при успех „сините“ ще си гарантират минимум участие в квалификациите на Лига Европа, а при ново отпадане – и шанс в Лига на конференциите. При елиминация още на старта на Шампионската лига, отборът директно ще се насочи към втория квалификационен кръг на третия по сила турнир.

През изминалата кампания Левски София игра първо в Лига Европа, а след това и в Лига на конференциите, като достигна до плейоф за влизане в групите, но бе елиминиран от АЗ Алкмаар.

Related Posts

„Непрежалимите“: Левски почита Гунди и Котков при представянето на шампионския отбор

Левски ще отдаде почит на легендите Георги Аспарухов и Никола Котков на 30 юни – една от най-тъжните дати в историята на клуба. Това ще се случи преди контролната среща…

Янев след успеха над Одра: Сенси показа класата си, а Цварц и Питас се сработват отлично

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев изрази задоволството си след победата с 3:2 над полския Одра Ополе в последната контрола на отбора по време на подготвителния лагер в Австрия. Наставникът…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *