Илиян Филипов към Сдружението: Смешни сте. Скрийте се. По-добре мълчете

Кандидатът за шеф на Ботев Пловдив  Илиян Филипов реагира остро срещу публикация на Сдружение ПФК Ботев Пловдив.

Ето какво пише Илиян Филипов:

„Позиция на Илиян Филипов относно публикацията на Сдружение ПФК Ботев Пловдив от 22.06.2025 г.

Днес с изненада и възмущение прочетох публикуваното от Сдружение ПФК Ботев. Според тях, те били „поели ангажимент да бъдат медиатор“ между мен и г-н Зингаревич. Истината обаче е съвсем различна.

През последните 10 дни аз вложих лично време, усилия и средства, за да помогна на хората, които претендират, че пазят ценностите на клуба, да си върнат акциите от Зингаревич – и то без задължения. Ясно и открито заявих, че съм готов да поема до 5.5 милиона лева дългове, натрупани от вашия съдружник Зингаревич. А вие? Вие мълчахте и проспахте цяла година, в която тези дългове нарастваха.

Сега, когато работата е свършена от други, излизате с комюнике, че сте били медиатори?! На какво точно сте медиатори?

Нека бъда ясен – аз акции на ПФК Ботев АД нямам, не съм докосвал и няма да пипна.

Как точно сте медиатори тогава? Между кого – между себе си?

И защо изобщо ми намесвате името? Вместо да поемете отговорност, вие опитвате да прехвърлите собствената си вина върху някого, който реално се опитва да ви извади от положението, в което сами се вкарахте. Това е жалко и подло.

Смешни сте. Скрийте се. По-добре мълчете.

Най-циничното от всичко обаче е, че публикувахте това съобщение, после го изтрихте. Но достатъчно хора го видяха. Аз също го видях – и видях ясно отношението ви към мен, човека, който в момента работи да спаси клуба и в същото време да изчисти вашето престъпно бездействие.

Молете се хората да забравят злината, която бе причинена на клуба – с вашето съучастие.

Истината е, че вие носите пряка отговорност за състоянието, в което се намира клубът. Вината за рухването на ПФК Ботев Пловдив е изцяло ваша – и ще остане като петно върху името ви. Вместо да си измисляте заслуги, имайте доблестта поне веднъж да кажете: „Сгрешихме. Проспахме. Провалихме се.“

Въпреки всичко написано от вас, заявявам ясно:

Ако утре Антон Зингаревич подпише предварителен договор, в който се ангажира да прехвърли акциите на 09.07. и лично гарантира, че задълженията не надвишават 5.5 млн. лв., аз ще направя всичко необходимо, за да спасим Ботев и той да остане в А група.

До преди седмица помните как ми се молехте да не позволявам вариант „В група“. А сега… Все повече ми се иска тези лайнари да им се стори тесен градът.

Ботев заслужава честност. Не лъжи. Не лицемерие. Не страхливи изявления от хора, които избягаха, когато трябваше да се действа.

Илиян Филипов“

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *