Христо Бонев: Локо надигра Ботев и показа кой е №1 в Пловдив

Легендата на Локомотив Пловдив Христо Бонев не спести похвали към отбора след победата с 2:0 над Ботев Пловдив в 153-ото градско дерби.

„Браво на момчетата и на треньора Душан Косич. Тотално надиграхме Ботев и показахме кой е футболният лидер на Пловдив. Истинско щастие е, че имаме толкова добър специалист начело на отбора“, заяви Бонев.

Той подчерта, че успехът е постигнат въпреки липсата на ключови фигури като Димитър Илиев и Парвиз Умарбаев, като похвали треньорското решение за избора на тактика.

Бонев гледа с оптимизъм към предстоящия финал за Купата на България срещу ЦСКА:
„Тази победа ще ни даде увереност. Вярвам, че можем отново да спечелим трофея. След загубения финал миналата година напрежението при ЦСКА е още по-голямо.“

Той изрази увереност и в подкрепата от трибуните:
„Не се съмнявам, че ще получим огромна подкрепа и можем да ликуваме на 20 май.“

В края на изказването си Бонев отправи думи на подкрепа към капитана на Ботев Тодор Неделев, който получи тежка контузия:
„Той е един от най-талантливите ни футболисти. Българският футбол има нужда от такива играчи и вярвам, че ще се завърне по-силен.“

Related Posts

Хулио Веласкес: Левски работи по нови трансфери, има още позиции за подсилване

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 срещу Ботев Враца в третата проверка на „сините“ по време на лятната подготовка. Испанският специалист заяви, че тимът продължава да натрупва…

Левски стигна до късно равенство срещу Ботев Враца в Правец

Левски и Ботев Враца завършиха 1:1 в третата лятна контрола на столичния тим. Двубоят се проведе в Правец, където съставът на Хулио Веласкес провежда подготовката си за новия сезон. „Сините“…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *