Христо Янев: Купата донесе облекчение, но истинската цел е ЦСКА да бъде шампион

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев даде откровено интервю пред БНТ, в което говори за спечелената Купа на България, новия си договор, отношенията с феновете и бъдещето на клуба.

Наставникът призна, че все още не е успял напълно да се наслади на триумфа във финала срещу Локомотив Пловдив, макар успехът да е донесъл удовлетворение за свършената работа.

„По-скоро чувствам облекчение от всичко, което направихме. Радвам се, че успяхме да зарадваме толкова много хора и да върнем ЦСКА в Европа. Това беше основната ни цел и я изпълнихме“, заяви Янев.

Новият договор – доверие и отговорност

След като подписа нов контракт за следващите две години, специалистът подчерта, че приема решението на ръководството като сериозен знак на доверие.

„Приемам новия договор като доверие и като огромна отговорност. Всички в клуба искаме едно – ЦСКА да бъде на върха. Собствениците създават отлични условия и това означава, че трябва да се борим за първото място и за силно европейско представяне“, каза треньорът.

За дербитата с Левски и реакцията на феновете

Янев коментира и недоволството на част от привържениците след загубите от Левски в плейофите. Той призна, че разбира емоциите на феновете и поднесе извинения към тези, които са били разочаровани от решенията му.

„Всяка загуба в кариерата ми е носила болка. Ако по някакъв начин съм засегнал някого с решенията си, поднасям своите искрени извинения. Но няма мач, в който да изляза и да не искам да победя. Аз съм закърмен с ДНК-то на ЦСКА и знам колко специално е дербито за всички нас.“

Наставникът обясни, че в ключовите моменти от сезона е трябвало да се съобразява със сгъстения календар, контузиите и наказанията в състава.

„Подхождах рационално към ситуацията и се стремях да извлека максимума за отбора. Никога не съм взимал решения срещу интересите на ЦСКА“, подчерта той.

Призив за единство

Според Янев най-важната задача пред него остава обединението на цялата червена общност.

„Моята цел е да обединя всички около клуба. Всеки трябва да загърби личното си его, защото няма нищо по-важно от това ЦСКА отново да бъде на върха. Давам цялата си енергия, сърце и знания за тази кауза.“

Поглед към бъдещето и новата „Армия“

Треньорът потвърди, че в клуба вече активно се работи по лятната селекция и изграждането на по-силен отбор за следващия сезон.

Янев се спря и на очакваното завръщане на отбора на новия стадион „Българска армия“, което според него може да се превърне в ключов момент за развитието на клуба.

„Всички искаме да се върнем у дома. Бях на последния мач на стария стадион и плаках заедно с останалите. Надявам се новата „Армия“ да ни даде допълнителна искра. Но истината е, че всеки един от нас трябва да бъде тази искра. Ако всички даваме най-доброто от себе си, ЦСКА ще стане много силен отбор.“

След спечелената Купа на България и осигуреното участие в Европа, следващата голяма цел пред Христо Янев и неговия тим е ясна – атака на шампионската титла през новия сезон.

Related Posts

Кристиян Балов започна подготовка с Цървена звезда

  Българският национал Кристиян Балов официално стартира подготовка с новия си клуб Цървена звезда. Младият талант се присъедини към състава на сръбския шампион, който се събра на стадион „Райко Митич“…

Септември официално назначи португалеца Симао Фрейтас за старши треньор

  Септември София обяви официално новия старши треньор на представителния си отбор. Това е португалският специалист Симао Фрейтас, който поема тима преди началото на новия сезон. Фрейтас пристига в столичния…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *