
След продължителна неяснота около бъдещето му, Георги Миланов избра да остане в Динамо Букурещ, подписвайки нов договор с румънския клуб. Контрактът е за една година с опция за удължаване с още един сезон, обявиха официално от клуба преди три дни.
В първото си интервю след преподписването, излъчено по клубната телевизия TV48.ro, бившият национал на България сподели причините за своето решение:
„Беше добре на почивка, но сега реших да се върна. След дългия сезон и ангажиментите с националния отбор, имах нужда от малко почивка. Сега съм ‘гладен’ за футбол и готов да подновя“, заяви 32-годишният полузащитник.
Миланов бе откровен, че въпреки интереса от други клубове, Динамо винаги е бил негов приоритет:
„Имах няколко оферти, но първият ми вариант беше да се върна в Динамо. Чувствах се много обичан през последните 18 месеца. Уважавам клуба, феновете, играчите и персонала. Животът в Букурещ също ми допада и съм близо до семейството си – всичко това наклони везните.“
Полузащитникът, който е юноша на Литекс, вече е започнал подготовка с отбора:
„От два дни тренирам с отбора, но още преди това 10 дни работех индивидуално. Чувствам се много добре и се надявам да съм на терена възможно най-скоро.“
Георги Миланов има зад гърба си впечатляваща кариера с участия за ЦСКА Москва, Грасхопър, МОЛ Види и Левски, както и 47 мача за националния отбор на България.


