Ботев Пловдив оспори решението на СТК за Око-Флекс и заплаши с намеса на ФИФА

Ръководството на Ботев (Пловдив) официално е входирало две писма до Спортно-техническата комисия (СТК) на БФС и до Изпълнителния комитет на централата след решението по трансфера на Армстронг Око-Флекс в Левски.

От „жълто-черния“ клуб заявиха категорично, че не приемат констатацията на СТК, според която договорът на ирландския футболист е прекратен вследствие на активирана откупна клауза. Според Ботев контрактът на играча продължава да бъде валиден, а клубът вече е стартирал действия за защита на правата си по международния ред.

В позицията си до Изпълнителния комитет пловдивчани изразяват сериозни опасения, че БФС и неговите комисии превишават своите правомощия, тъй като подобни спорове с международен елемент попадат в изключителната компетентност на ФИФА. От клуба подчертават, че всяко третиране на Око-Флекс като свободен агент може да противоречи на ключови разпоредби от Регламента за статута и трансферите на играчи.

От Ботев предупреждават още, че евентуално картотекиране и участие на футболиста в официални мачове за друг български клуб крие риск от сериозни последствия – включително бъдещо решение на ФИФА в полза на пловдивския клуб, солидарна отговорност за новия отбор и поставяне под съмнение на спортната редовност на първенството.

„Жълто-черните“ настояват административните органи на БФС да проявят институционална предпазливост и да се въздържат от действия, които биха могли да предрешат казуса, докато няма окончателно произнасяне от компетентните международни органи.

В заключение от клуба заявяват, че си запазват правото да сезират ФИФА и УЕФА, както и да търсят отговорност за евентуални нанесени вреди, ако ситуацията ескалира.

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *