Ахмед Ахмедов разпали трибуните в Япония при завръщането си


Българският нападател Ахмед Ахмедов предизвика истинска еуфория сред феновете на Шимизу С-Пулс по време на двубоя срещу Серезо Осака от 15-ия кръг на японското първенство.

Бившият играч на ЦСКА, Славия, Спартак Варна и Дунав Русе се появи в игра в 76-ата минута, записвайки първия си мач за сезона.

Влизането му на терена на стадион „Нихондайра“ бе посрещнато с бурни овации. Хиляди привърженици започнаха да скандират името му, а в агитката се развяваха и български знамена – ясен знак за обичта към нападателя, който играе в Япония от началото на 2025 година.

В самия мач Ахмед Ахмедов получи жълт картон в добавеното време, но след това се реваншира, реализирайки една от дузпите при успеха с 5:3. Редовното време завърши 1:1 след попадения на Матеуш Буено от дузпа за домакините и Шунта Танака за тима от Осака.

Завръщането на българина със сигурност ще даде допълнителен импулс на Шимизу С-Пулс в следващите мачове.

Related Posts

Алберт Риера е фаворит за нов треньор на Лудогорец

Испанският треньор Алберт Риера се очертава като водещ кандидат за нов наставник на Лудогорец, съобщава израелското издание „Спорт 5“. Информацията за интереса към специалиста се появи още преди около месец,…

Нова ера на Герена: В Левски говорят за големи промени след смяната на собствеността

Бившият директор „Комуникации“ на Левски Климент Йончев коментира настъпилите промени в клуба след официалното прехвърляне на мажоритарния пакет акции и изрази оптимизъм за бъдещето на „сините“. В публикация в социалните…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *