
Левски няма да може да разчита на Мустафа Сангаре в първия си официален двубой за новия сезон. Нападателят ще пропусне гостуването на Борац (Баня Лука) от първия предварителен кръг на Шампионската лига, съобщава „Мач Телеграф“.
Причината е контузия, от която футболистът не се очаква да се възстанови навреме за срещата на 7 юли. В клуба се надяват малиецът да бъде готов за реванша, но шансовете това да се случи остават несигурни.
Проблемите с травми не са новост за Сангаре, който изпитваше физически затруднения и през втората част на миналия сезон. Нападателят почти не взе участие в края на кампанията, а след завръщането си от предишна контузия отново получи удар по време на дербито с ЦСКА.
В онзи мач Сангаре се появи на терена след почивката, но около 60-ата минута трябваше да бъде заменен заради нова травма. Именно заради този проблем той започна лятната подготовка с ограничено натоварване, но впоследствие отново е почувствал болка в същата зона.
Друг сигурен отсъстващ за срещите с Борац е Стипе Вуликич. Защитникът получи тежка контузия в края на миналия сезон и все още не е ясно кога ще може да се завърне в игра.
В лазарета на Левски в момента са още Карл Фабиен и Асен Митков, но очакванията са двамата да бъдат възстановени и готови за началото на новия сезон.


