Левски губи Сангаре за старта в Европа

Левски няма да може да разчита на Мустафа Сангаре в първия си официален двубой за новия сезон. Нападателят ще пропусне гостуването на Борац (Баня Лука) от първия предварителен кръг на Шампионската лига, съобщава „Мач Телеграф“.

Причината е контузия, от която футболистът не се очаква да се възстанови навреме за срещата на 7 юли. В клуба се надяват малиецът да бъде готов за реванша, но шансовете това да се случи остават несигурни.

Проблемите с травми не са новост за Сангаре, който изпитваше физически затруднения и през втората част на миналия сезон. Нападателят почти не взе участие в края на кампанията, а след завръщането си от предишна контузия отново получи удар по време на дербито с ЦСКА.

В онзи мач Сангаре се появи на терена след почивката, но около 60-ата минута трябваше да бъде заменен заради нова травма. Именно заради този проблем той започна лятната подготовка с ограничено натоварване, но впоследствие отново е почувствал болка в същата зона.

Друг сигурен отсъстващ за срещите с Борац е Стипе Вуликич. Защитникът получи тежка контузия в края на миналия сезон и все още не е ясно кога ще може да се завърне в игра.

В лазарета на Левски в момента са още Карл Фабиен и Асен Митков, но очакванията са двамата да бъдат възстановени и готови за началото на новия сезон.

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *