
Бившият директор „Комуникации“ на Левски Климент Йончев коментира настъпилите промени в клуба след официалното прехвърляне на мажоритарния пакет акции и изрази оптимизъм за бъдещето на „сините“.
В публикация в социалните мрежи Йончев призна, че дълго време е гледал с известна доза скептицизъм на разговорите около предстоящите промени, но след ключова среща на 24 април е повярвал, че новата посока за клуба е реалност.
Според него 24 юни 2026 година ще остане важна дата в историята на Левски, тъй като бележи не просто началото на нов етап, а откриването на изцяло нова глава в развитието на клуба. Йончев подчерта, че има усещането за мащабен проект с дългосрочна визия и пожела успех на новото ръководно партньорство между Наско Сираков и Божидар Бостанджиев.
Междувременно от Левски официално потвърдиха, че Сираков ще продължи да изпълнява функциите на президент на клуба. От „Герена“ изразиха благодарност към него за периода, в който беше мажоритарен собственик и имаше водеща роля в управлението на клуба.
Очаква се в близките дни да бъдат обявени подробности около новата управленска структура, стратегическите цели и бъдещите планове на ръководството. Предстоят промени както в Управителния, така и в Надзорния съвет, като вече е ясно, че Христо Йовов няма да бъде част от новия Управителен съвет.
В Левски се надяват, че настъпилите промени ще дадат стабилна основа за развитието на клуба както в спортно, така и в организационно отношение през следващите години.


