Давид Кусо: Левски е шанс да израсна като футболист и човек

Новото попълнение на Левски Давид Кусо сподели първите си впечатления след трансфера си на „Герена“, като подчерта, че преминаването му при „сините“ е огромна възможност както в професионален, така и в личен план.

„За мен трансферът в Левски е голяма възможност и чувството е невероятно. Горд съм, че съм първият анголец в историята на клуба и че мога да представям моята страна в такъв голям отбор“, заяви Кусо.

Футболистът, роден в Луанда, разкри, че е бил посрещнат отлично от своите нови съотборници, треньорския щаб и феновете.

„Винаги съм усмихнат, дори в трудните моменти. Така съм възпитан. От първия ден усетих добро отношение от всички в клуба и се чувствам много добре тук.“

Кусо разказа и за своя път във футбола, започнал в Ангола, а продължил в Португалия още на 15-годишна възраст. Макар началото да не е било лесно, престоят му в Шавеш е изиграл ключова роля за развитието му.

„Там израснах от юноша до футболист от първия отбор, а и като човек.“

По отношение на игровата си позиция анголецът призна, че предпочита да действа по-офанзивно, но е готов да помогне навсякъде, където треньорът реши.

„По-добре се чувствам като нападател, но съм готов да играя там, където отборът има нужда от мен.“

Кусо не скри и амбициите си с екипа на Левски:

„Още от момента, в който разбрах за интереса на клуба, знаех къде идвам. Левски е клуб с високи цели и хора, които знаят какво искат да постигнат. Вярвам, че заедно можем да постигнем много.“

Любимият футболист на новото попълнение е Кристиано Роналдо, когото определя като пример за професионализъм и развитие.

„Вкъщи всички сме фенове на Роналдо. Начинът, по който работи и се развива, е пример за всеки футболист.“

Кусо призна още, че една от големите му цели е чрез добрите изяви с Левски да достигне до националния отбор на Ангола.

„Левски е отлична витрина за мен. Вярвам, че това е точният клуб, в който мога да се развия и да стигна до националния тим.“

Относно предстоящите европейски битки срещу Борац Баня Лука в квалификациите на Шампионска лига, той беше категоричен:

„Очакват ни трудни мачове, но ако работим здраво и следваме указанията на треньора, можем да постигнем много.“

В края на интервюто Давид Кусо отправи специално послание към привържениците на Левски:

„Бих искал феновете да ме запомнят като Магичния анголец.“

Related Posts

Илиан Илиев-младши официално подписа с Истанбулспор

Българският национал Илиан Илиев-младши беше представен официално като нов футболист на Истанбулспор. Полузащитникът подписа договор за срок от три години с втородивизионния турски клуб. Преди финализирането на трансфера бившият играч…

Христо Янев след тежката загуба: Това отношение не отговаря на нивото на ЦСКА

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев не скри разочарованието си след поражението с 0:4 от украинския Полесия Житомир в контролна среща. Наставникът на „червените“ призна, че съперникът е демонстрирал много…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *