
Промяната на собствеността в Левски вече е факт. От клуба обявиха, че след решението на Комисията за защита на конкуренцията е извършено прехвърлянето на акциите към „София Кепитъл“ АД.
С решението си №590 от 23 юни 2026 г. КЗК разрешава концентрация чрез придобиване на едноличен контрол от страна на „София Кепитъл“ върху „Професионален футболен клуб Левски“ АД.
След одобрението досегашният мажоритарен собственик Наско Сираков е прехвърлил притежаваните от него акции на новия собственик, с което финализира процедурата по смяната на собствеността.
От клуба заявиха, че Левски ще продължи да работи с акцент върху прозрачност, устойчиво управление и изграждане на стабилна основа за бъдещето.
„Сините“ благодариха на Наско Сираков за ролята му като мажоритарен собственик в труден период за клуба. Според официалното съобщение той е успял да помогне за стабилизирането на Левски след сериозни финансови и организационни предизвикателства, като тимът достигна до шампионската титла през сезон 2025/2026.
Въпреки промяната в собствеността, Сираков няма да напуска клуба. Той остава президент на Левски и ще продължи да участва в определянето на спортно-техническата посока, както и в запазването на идентичността на клуба.
Очаква се в следващ период Левски да представи допълнителна информация за новата управленска структура, стратегическите цели и бъдещите планове.


