
Черно море официално прекрати отношенията си с полузащитника Димитър Тонев. Двете страни са постигнали споразумение за разтрогване на договора по взаимно съгласие, съобщиха от варненския клуб.
Тонев пристигна на стадион „Тича“ в началото на 2025 година и за сравнително краткия си престой остави своя отпечатък с няколко важни попадения. Общо той записа 33 мача с екипа на „моряците“ във всички турнири, в които реализира четири гола.
В първенството халфът взе участие в 28 срещи и се разписа три пъти, а в турнира за Купата на България добави още едно попадение в три мача. Освен това той записа и два двубоя в европейските клубни турнири.
Любопитен факт е, че три от четирите му гола за Черно море бяха отбелязани срещу Левски, което го превърна в един от най-неприятните съперници за „сините“ през последните сезони. Другото му попадение дойде срещу Монтана.
От ръководството на варненския клуб благодариха на футболиста за професионализма, отношението и отдадеността по време на престоя му в отбора, като му пожелаха успехи в следващото предизвикателство в кариерата.
Раздялата с Тонев е поредната промяна в състава на Черно море преди началото на новия сезон, в който тимът ще се стреми отново да бъде сред водещите отбори в българския футбол.


