
Българският национал Станислав Шопов продължава възстановяването си след тежката контузия, която получи в края на миналата година, пише Блиц. Полузащитникът на хърватския Осиек вече е в заключителната фаза на рехабилитацията и скоро ще поднови пълноценни тренировки със своите съотборници.
24-годишният футболист все още следва индивидуална програма за подготовка, която ще продължи още около две седмици. След това той се очаква да се включи наравно с останалите играчи в летния тренировъчен процес на своя клуб.
Шопов демонстрира завидна дисциплина и професионално отношение по време на възстановяването си. През последните месеци офанзивният халф не прекъсна тренировъчния режим и работеше усилено в родния си Пловдив, за да съкрати максимално периода извън терените.
Бившият футболист на Ботев Пловдив, ЦСКА и нидерландския Хееренвеен е решен да се завърне в оптимална форма и отново да бъде важна фигура както за Осиек, така и за националния отбор на България. Очакванията са скоро талантливият полузащитник да направи следващата важна стъпка към официалното си завръщане в игра.


