
Локомотив Пловдив официално откри подготовката си за новия сезон. Футболистите на старши треньора Душан Косич проведоха първото си занимание на стадион „Локомотив“ в парк „Лаута“, поставяйки началото на лятната подготовка.
В тренировката се включиха и няколко обещаващи млади футболисти от школата на клуба – Денис Кирашки, Мерт Салим, Радослав Палазов и Симеон Георгиев, които получиха възможност да започнат работа с представителния тим.
„Черно-белите“ ще се готвят в Пловдив до 29 юни, след което ще отпътуват за подготвителен лагер в Боровец. До момента са потвърдени две контролни срещи – срещу Арда на 4 юли и срещу Рилски спортист четири дни по-късно.
В първите дни от подготовката Душан Косич разчита на група от 22 футболисти. Сред тях личат имената на капитана Димитър Илиев, Жулиан Лами, Каталин Иту, Ивайло Иванов и Миха Търдан.
На по-късен етап към отбора ще се присъединят Адриан Кова, Парвиз Умарбаев и Франсиско Политино. Извън заниманията засега остават контузените Мартин Русков и Енцо Еспиноса, които продължават възстановяването си.
Лятната подготовка ще бъде важен период за пловдивчани, които се стремят да изградят стабилен състав и да навлязат в оптимална форма преди старта на новия сезон. Особено внимание ще бъде обърнато и на младите играчи, които получават шанс да се докажат пред треньорския щаб още от първите тренировки.


