Арда с остра позиция срещу съдийството след мача с ЦСКА


Ръководството на Арда публикува официална позиция след загубата с 1:3 при гостуването на ЦСКА в София. От кърджалийския клуб изразиха сериозно недоволство от съдийството на Георги Кабаков и от начина, по който според тях е бил ръководен двубоят.

От Арда посочват, че имат претенции към отсъжданията за нарушения в хода на срещата, както и към показаните жълти картони на Светослав Ковачев и Давид Акинтола. Двамата ще пропуснат предстоящото гостуване на Ботев Враца за Sesame Купа на България заради натрупани наказания.

В позицията се твърди, че част от решенията на главния съдия са повлияли на развоя на мача, включително ситуация, при която според Арда е бил даден авантаж, а впоследствие е отсъдено нарушение в полза на домакините.

От клуба обръщат внимание и на статистиката от срещата, като посочват, че са извършили по-малко нарушения, но са получили повече картони от своя съперник.

Арда заявява, че няма да остане безучастен към подобни ситуации и ще защитава труда на своите футболисти.

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *