Спартак Варна с остра реакция срещу ВАР след дербито с Черно море


Спартак Варна публикува официална позиция след нулевото равенство срещу Черно море в дербито на Варна, играно на стадион „Тича“. От клуба изразиха сериозни претенции към съдийството и по-специално към намесата на ВАР при ситуацията, довела до директен червен картон за защитника Мартин Георгиев през първото полувреме.

Според „соколите“ въпросният игрови момент не отговаря на критериите за спиране на очевидна голова възможност. От клуба твърдят, че от повторенията се вижда как техният футболист първо играе с топката и действията му са в рамките на правилата.

В позицията се посочва, че ВАР съдията Владимир Вълков е привикал главния арбитър Радослав Гидженов да прегледа ситуацията, което според Спартак не съответства на протокола за намеса при „явна и очевидна грешка“. От варненския клуб са на мнение, че тази намеса е повлияла пряко върху развоя и крайния резултат на срещата.

От Спартак обръщат внимание и на тенденция в последните дербита с Черно море, при които техният отбор остава с човек по-малко още в ранните минути, което според тях поражда въпроси и напрежение.

В позицията си „соколите“ подчертават, че използването на ВАР трябва да бъде прецизно и в пълно съответствие с установените протоколи, а съдийските решения да се ръководят от принципите на честната игра и еднакъв критерий към всички отбори.

От клуба посочват още, че от сезон 2025/26 Владимир Вълков не е действащ съдия на терен, а фигурира единствено в ранглистата за ВАР, като последният му мач като главен арбитър е бил на 1 юни 2025 година.

Спартак Варна призовава компетентните органи към БФС да извършат детайлен анализ на ситуацията и да осигурят по-голяма яснота и последователност при прилагането на системата ВАР в първенството. Клубът заявява, че ще продължи да отстоява принципите на прозрачност и честна игра в българския футбол.

Related Posts

ЦСКА привлече бившия италиански национал Стефано Сенси с договор за две години

ЦСКА официално обяви привличането на Стефано Сенси, който става второто ново попълнение на тима през летния трансферен прозорец. Опитният полузащитник пристига от Анортозис Фамагуста и подписа контракт за два сезона,…

Левски официално с нов собственик, Наско Сираков остава президент на клуба

Промяната на собствеността в Левски вече е факт. От клуба обявиха, че след решението на Комисията за защита на конкуренцията е извършено прехвърлянето на акциите към „София Кепитъл“ АД. С…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *