Тодор Живондов: Вината е моя, играчите изпълниха плана

Временният старши треньор на Лудогорец Тодор Живондов пое изцяло отговорността за поражението с 1:3 от Ференцварош в Будапеща в мач от четвъртия кръг на Лига Европа. Наставникът подчерта, че футболистите са следвали поставените задачи и не бива да бъдат обвинявани.

„Поздравявам играчите – всичко, което бяхме планирали, беше изпълнено. Ако нещо не се е получило, вината е моя. Част от идеите сработиха, други трябваше да се развият по различен начин“, заяви Живондов.

Той изтъкна, че тимът се е опитал да спази тактическите указания, но силата на съперника е оказала влияние върху развитието на мача.
„Ференцварош е много силен отбор. И въпреки всичко смятам, че можехме да вземем по-добър резултат. Разбира се, ако и техните положения бяха влезли, можеше да стане и по-тежко.“

Живондов обясни, че моментът да се рискува е бил неизбежен, но това е довело и до повече свободни пространства за унгарците:
„Знаехме, че трябва да поемем риск. Оставяхме твърде много пространства и бяхме на една ситуация от трети гол, но имахме и шанс да изравним. Това решение зависеше изцяло от мен, а не от футболистите.“

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *