Арда се класира за осминафиналите за Купата на България

Отборът на Арда (Кърджали) стана петият сигурен участник в осминафиналите на турнира за Купата на България, след като победи с 2:1 един от лидерите във Втора лига при гостуването си във Варна. Така кърджалийци се присъединяват към вече класиралите се Ботев (Пловдив), Спартак (Варна), Добруджа и Локомотив (София).

Първият гол падна малко преди почивката – в 42-рата минута Джелал Хюсеинов се възползва от неразбирателство в защитата на домакините и даде преднина на Арда.

След подновяването на играта Мирослав Маринов изравни резултата за „Фратрия“ в 50-ата минута, след отличен пас на Дидис Пита.

В крайна сметка гостите взеха своето – резервата Андре Шиняшики донесе успеха с попадение след подаване на Лъчезар Котев.

Така Арда постигна втора победа от 18 септември насам и продължава напред в турнира.

Related Posts

Илиан Илиев-младши официално подписа с Истанбулспор

Българският национал Илиан Илиев-младши беше представен официално като нов футболист на Истанбулспор. Полузащитникът подписа договор за срок от три години с втородивизионния турски клуб. Преди финализирането на трансфера бившият играч…

Христо Янев след тежката загуба: Това отношение не отговаря на нивото на ЦСКА

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев не скри разочарованието си след поражението с 0:4 от украинския Полесия Житомир в контролна среща. Наставникът на „червените“ призна, че съперникът е демонстрирал много…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *