
Отборът на Арда (Кърджали) стана петият сигурен участник в осминафиналите на турнира за Купата на България, след като победи с 2:1 един от лидерите във Втора лига при гостуването си във Варна. Така кърджалийци се присъединяват към вече класиралите се Ботев (Пловдив), Спартак (Варна), Добруджа и Локомотив (София).
Първият гол падна малко преди почивката – в 42-рата минута Джелал Хюсеинов се възползва от неразбирателство в защитата на домакините и даде преднина на Арда.
След подновяването на играта Мирослав Маринов изравни резултата за „Фратрия“ в 50-ата минута, след отличен пас на Дидис Пита.
В крайна сметка гостите взеха своето – резервата Андре Шиняшики донесе успеха с попадение след подаване на Лъчезар Котев.
Така Арда постигна втора победа от 18 септември насам и продължава напред в турнира.


