Георги Иванов: Подмладяването е пътят за бъдещето на националния отбор

Президентът на БФС Георги Иванов очерта посоката за развитие на българския национален отбор. Той подчерта, че приоритетът е да се даде шанс на младите футболисти и постепенно да се интегрират в мъжкия тим.

Иванов припомни, че настоящият селекционер дълго време е работил с младежкия национален отбор, а голяма част от сегашните национали вече са минали през неговото ръководство. „Целта е да стабилизираме отбора и стъпка по стъпка, чрез предстоящите мачове, да подготвим младите за сериозните предизвикателства“, заяви босът.

По думите му през март и юни ще има контролни срещи, в които постепенно ще се включват таланти от юношеския и младежкия национален отбор. Планът е през септември, за началото на Лигата на нациите, тимът вече да има изградено ядро и да бъде готов за следващите квалификации за европейско първенство.

„Всичко, което правим, е насочено към подмладяване и свежи кадри. Както във волейбола ни – млади момчета на 18, 19 и 20 години постигат големи успехи. Това е пътят, който сме поставили пред националния селекционер“, категоричен бе Иванов.

Related Posts

„Непрежалимите“: Левски почита Гунди и Котков при представянето на шампионския отбор

Левски ще отдаде почит на легендите Георги Аспарухов и Никола Котков на 30 юни – една от най-тъжните дати в историята на клуба. Това ще се случи преди контролната среща…

Янев след успеха над Одра: Сенси показа класата си, а Цварц и Питас се сработват отлично

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев изрази задоволството си след победата с 3:2 над полския Одра Ополе в последната контрола на отбора по време на подготвителния лагер в Австрия. Наставникът…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *