
Станимир Стоилов и неговият Гьозтепе записаха впечатляваща победа с 3:0 над Бешикташ в шестия кръг на турската Суперлига. Българският специалист остана доволен от представянето на своя тим, но не пропусна да отправи и критики.
„Вкарахме ранен гол, после и втори, което ни позволи да променим тактиката. Оттам нататък целта ни беше да затворим зоните в халфовата линия и да не оставяме пространства на съперника. Опитвахме се да използваме скоростта на нападателите ни при контраатаки. Срещу отбор като Бешикташ трябва да си концентриран през цялото време, защото само миг невнимание може да доведе до проблеми. Радвам се, че останахме организирани и успяхме да се справим“, коментира Стоилов.
Треньорът обаче изрази недоволство от реализаторските умения на своите футболисти:
„Създадохме много положения, но пропуснахме прекалено. Потенциалът ни е по-голям от това, което показахме. Нужно е да подобрим физическата си подготовка и да сме още по-конкурентни на определени позиции. Имаме агресивен и динамичен стил, основан на преса, и вярвам, че с правилна селекция този начин на игра ще създава сериозни проблеми на повечето съперници в Турция.“
С успеха Гьозтепе показа, че има амбиции да се утвърди сред силните тимове в Суперлигата, а Стоилов продължава да гради отбора по своите принципи.


