Атанас Атанасов: Губим заради детински грешки, а не заради играта

Старши треньорът на ДобруджаАтанас Атанасов, остана разочарован от поражението с 0:2 при гостуването на Черно море, но подчерта, че неговият отбор не е играл слабо.

„Отново не играем толкова лошо, а губим. Причината е в детинските грешки – първо червеният картон на Тони Иванов, после ситуацията при гола. Не мога да бъда недоволен от футболистите. Старата ни слабост е реализацията. Срещу Черно море няма как да имаш десет положения, но ние пак не се възползвахме от шансовете си“, заяви Атанасов.

Той допълни, че червеният картон в края на първото полувреме е дошъл в ключов момент, но въпреки това тимът му е показал характер:
„Попадението падна след тъч, нищо особено, и то в 44-ата минута. Второто полувреме с човек по-малко играхме равностойно. Ако бяхме вкарали първи, мачът можеше да тръгне в друга посока. Вече трети пореден двубой играем с 10 души.“

Специалистът защити футболистите си, като подчерта, че наказанията идват от прекалено желание:
„Не мога да им се сърдя, че горят в мача. Това е тяхното желание да помогнат на отбора.“

Атанасов завърши с оптимистична нотка:
„Имаме потенциал в този състав. Взели сме нови играчи, които трябва да повишат класата. Нужно е време за адаптация, особено при тези, които идват от чужди първенства.“

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *