
Старши треньорът на Септември София – Стамен Белчев, остана доволен от представянето на своя отбор при победата с 2:1 над Добруджа. Специалистът подчерта, че реакцията след серията от четири поредни загуби е била именно това, което е очаквал.
„Днес отборът показа добра реакция след тежките поражения. Доволен съм от първото полувреме, но през второто трябваше да бъдем по-спокойни и уверени. Въпреки това създадохме чисти положения и трябваше да решим мача по-рано, вместо да треперим до края“, коментира Белчев.
Треньорът похвали реакцията на своите играчи след ранния допуснат гол:
„Въпреки грешката при попадението за съперника, тимът показа разнообразие по крилата и увереност. Така стигнахме и до втория гол за пълния обрат. Футболистите могат още повече, а изискванията към тях са високи. Тази победа ще я изживеем днес, а от утре започва подготовката за Монтана.“
Белчев изрази пълно доверие към състава:
„На всеки в съблекалнята вярвам. Имаме нужните качества, важното бе да вземем трите точки, а не да правим излишно шоу. На почивката казах на момчетата, че само с едно силно полувреме не се печелят мачове. Прибрахме се назад и макар че не ни създадоха много положения, напрежението беше осезаемо.“
„В по-голямата част от срещата контролирахме събитията и заслужено взехме победата“, завърши Белчев.


