
Бившият треньор на Левски и Лудогорец Димитър Димитров – Херо коментира началото на сезона в efbet Лига и очерта основните претенденти за титлата. Според него Левски и Лудогорец ще водят битката за върха, докато ЦСКА изостава заради закъснялата селекция и организационни проблеми.
„Мислех, че и ЦСКА ще бъде сред фаворитите, но при това начало и забавената подготовка, шансът им е минимален“, заяви Херо в предаването „Домът на футбола“. „Черно море и Арда също ще се намесят в битката за челните позиции.“
Димитров отправи и критики към Лудогорец, като посочи, че отборът няма ясно изграден стил на игра:
„Играят под възможностите си, предвид класата на състава. Все пак смятам, че са по-добри от Ференцварош и трябва да продължат напред.“
Относно Левски, Херо подчерта стабилността в защита, но и недостатъците в атакуващата фаза:
„Защитата е почти безупречна, но в атака има какво да се желае. Веласкес още не е доказал себе си напълно. Срещу Сабах Левски трябва да е фаворит – това е отбор, който изостана с 40 точки от Карабах.“
По отношение на ЦСКА, Димитров беше критичен:
„Проблемът там е в хората, които взимат решенията. Разполагат с добри футболисти, но не могат да извлекат максимума от тях. Дори с Томаш отборът играеше по-добре.“


