Станислав Генчев: Ръководството застана на страната на футболист, който не исках в отбора!

Станислав Генчев, говори  след раздялата си с Левски.  Ето какво заяви бившия треньор на „сините“:

“Два разговора имахме преди да подпишем. Беше им обяснено как ще играе отборът, как ще се развие и докъде ще стигне. Ние знаехме с какви футболисти разполагахме и налагахме стил – добър или лош, Левски е на второ място и е на четвъртфинал за купата”.

Той обяви, че първите опции за нови попълнения през лятото са отказали. След това са дошли втори и третии опции.

“40 точки не са никак малко. Отборът е с реални шансове за второто място”.

“Липсата на доверие може би след мача с Берое. Преди това имаше присъствие на тренировките, след това нямаше такъв интерес. След мача със Септември Йовов и Сираков казаха, че са зад нас”.

“Да бяхме били и с 11:0 Дунав, решението е взето миналата седмица”. След мача с русенци той е питал от футболисти в съблекалнята защо си тръгва треньорският щаб.

“Като треньор беше нормално да искам да се борим за титлата. Ръководството постави цел евротурнири и купа на България. Това е реално, с равни шансове сме с Ботев и Черно море, имаме домакински мачове с тях. Всички предпоставки целите да бъдат изпълнени са налице”.

“От миналия понеделник не съм изненадан след предпоследния разговор, който проведохме. Допускали сме грешки”.

“В рамките на шест месеца искаме да имаме атрактивен, резултатен и печеливш футбол. Това на практика е много трудно постижимо. Развитието на играта е дълготраен процес. След втората подготовка и физически, и тактически нещата щяха да бъдат в пъти по-добре”.

“Няма как да не сме разочаровани. За 20 минути можеше да изгладим различията. Явно причината е, че не се харесва играта”.

“За мен е обидно, че ръководството застана на страната на футболист. Един от тримата, които не исках да са в отбора”.

Related Posts

Хулио Веласкес: Левски работи по нови трансфери, има още позиции за подсилване

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 срещу Ботев Враца в третата проверка на „сините“ по време на лятната подготовка. Испанският специалист заяви, че тимът продължава да натрупва…

Левски стигна до късно равенство срещу Ботев Враца в Правец

Левски и Ботев Враца завършиха 1:1 в третата лятна контрола на столичния тим. Двубоят се проведе в Правец, където съставът на Хулио Веласкес провежда подготовката си за новия сезон. „Сините“…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *