Хулио Веласкес доволен: Играчите се развиват, процесите вървят по план

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира представянето на отбора след убедителната победа над Етър Велико Търново в контролна среща.

Испанският специалист заяви, че е доволен от начина, по който футболистите са се адаптирали към различните игрови ситуации по време на мача.

„Играчите трупат минути. Получи се добър двубой, защото съперникът игра в различна схема и това ни накара да реагираме по различен начин както в защита, така и в атака. Доволен съм от начина, по който футболистите се ориентираха“, каза Веласкес.

Той добави, че в последния момент Ради Кирилов е почувствал леки болки и не е взел участие в срещата, като предстоят допълнителни прегледи.

„Не мисля, че е нещо сериозно, но ще имаме повече информация утре“, уточни треньорът.

Специалистът подчерта, че подготовката протича динамично и съставът все още не е окончателно изграден.

„Процесите са динамични, всичко се променя. Имаме още време до първия официален мач и продължаваме да работим сериозно. Атмосферата в отбора е много добра“, допълни той.

Веласкес коментира и състоянието на Кристиан Макун, който се възстановява от травма.

„При него всичко върви по план. В края на седмицата се очаква да се включи в нормален тренировъчен процес“, обясни наставникът.

Най-голям интерес предизвика изказването му за Майкон, който според треньора има различна роля от традиционен ляв защитник.

„За мен Майкон не е ляв бек, а много добър футболист. Той се развива отлично, разбира пространствата и има добър ляв крак. Процесът му на развитие продължава и съм много доволен от него“, заяви Веласкес.

Треньорът на Левски добави, че отборът трябва да бъде внимателен с натоварванията на играчите, тъй като част от тях все още се възстановяват.

В заключение Веласкес подчерта, че въпреки оставащото време до първия официален мач в Европа, усещането в щаба е положително.

Related Posts

Левски писа „шестица“ на Етър във втората си контрола

Левски записа убедителна победа с 6:0 срещу Етър Велико Търново във втората си контролна среща от лятната подготовка. Двубоят се игра в Правец и започна в 18:30 часа. „Сините“ започнаха…

Ботев Пловдив възстановява дублиращия си тим, ще играе в Югоизточната Трета лига

Ръководството на Ботев Пловдив обяви важна стъпка в развитието на клубната структура, след като потвърди, че от сезон 2026/27 отборът отново ще разполага с дублиращ състав. „Жълто-черните“ ще се завърнат…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *